Vyučujete na vysoké škole a zajímá vás, jaký je současný stav psychického zdraví studentů VŠ? Jste zvědaví, jak se v něm odráží poslední roky plné změn, nejistot a hrozeb? A chcete vědět, zda a jak se tato situace dotýká vás/nás – vysokoškolských pedagogů? Pak právě pro Vás – bez ohledu na VŠ, kde vyučujete – jsme připravili tento seminář.
Představíme, co na téma současného stavu duševního zdraví studentů VŠ říkají výzkumy, zkušenosti z psychologické poradny pro studenty ČVUT (CIPS a Elsa) a terapeutická praxe.
Mgr. Pavla Táborská
Pavla je psycholožka, koučka a lektorka. Pracuje se studenty ČVUT v rámci psychologické poradny poradenského centra CIPS, dále pracuje s dospělou klientelou pod projektem Vztahy21. Mimo to vzdělává pedagogy ZŠ a SŠ v tématech podpory wellbeingu na školách, efektivní komunikace a práce v emočně náročných situacích. Vystudovala psychologii na FF UK v Praze a andragogiku a personální řízení tamtéž.
Mgr. Anna Jelínková
Anna je psycholožka, terapeutka, krizová interventka a lektorka. S klienty pracuje individuálně ve vlastní terapeutické praxi BUTERA – Terapie Bubeneč, a také na dětské krizové Lince bezpečí, kde je na pozici vedoucí směny. Zároveň se věnuje lektorování kurzů krizové intervence. Vystudovala psychologii na FFUK v Praze a psychologii se zaměřením na vzdělávání na ZČU v Plzni.